Цеца првпат Велигден не го слави со Вељко и со Анастасија: Се надевам дека ќе го победиме вирусот и дека наскоро сè ќе се врати во нормала

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ Велигден ќе го прослави во кругот на семејството, но оваа година за првпат со неа нема

Read more

Австралија бара меѓународна истрага за создавањето и ширењето на коронавирусот

Австралија ја проблематизираше транспарентноста на кинеските власти при реакцијата на епидемијата на коронавирусот и побара отворање меѓународна истрага за создавањето

Read more