Грчева: Ова е најсериозната партија која може да донесе промени

На парламентарните избори 2020 излезете масовно да кажете „не“ на згазеното достоинство и сиромаштијата. Верувајте силно во големите промени кои ќе ги правиме заедно! Нашата мисија Да ја вратиме СИЛАТА КАЈ НАРОДОТ!

Претседателот на СДСМ Зоран Заев очекува денеска МВР да ги повика на разговор Мицкоски и Камчев по објавената аудио снимка, исто како што вчера беше повикан Ден Дончев.

 

Заев вели дека најверојатно лидерот на ВМРО ДПМНЕ е снимен од лицата чиј што глас се слуша, и тврди дека СДСМ не стои зад нивното објавување.

Мицкоски вели дека неговата партија никогаш не била против работата на СЈО, со цел да го спаси бизнисменот Орце Камчев, туку се бореле против политичко влијание, алудирајќи на случајот Рекет.

Претседателите на партиите денес со ветувања за граѓаните. Мицкоски од Кочани порача дека ВМРО ДПМНЕ има план за наредните години за подобар стандард на земјоделците, а Заев се осврна на правосудниот систем и од пред граѓанскиот суд рече дека корумпираните судии и обвинители ќе станат минато.

Денес е четвртиот ден од предизборната кампања, која ќе трае до 12ти јули.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *