Почина сенаторот Роберт Бирд

Објавено во Свет Понеделник, 28 Јуни 2010 12:15

Демократскиот сенатор Роберт Бирд, човекот кој најдолго беше член на Конгресот , почина на возраст од 92 години, соопштил портпаролот на парламентот во Западна Вирџинија. Смртта на Бирд нема да предизвика промени на мнозинството демократи во Сенатот.
Се очекува  гувернерот Џо Манчин да назначи нов човек кој ќе биде Сенатор до 2012-та , до кога требаше и Бирд да биде на функцијата.

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.