Мултигруп го извршил атентатот врз Глигоров

Објавено во Свет Петок, 29 Јуни 2012 21:31

Љубомир Периќ – Магаш, познат српски криминалец, во телевизиско интервју во емисијата „Бисери“ на босанската телевизија ОБН, објаснува како течело нафтеното ембарго кон Србија.

Криминалецот на почетокот на деведесеттите во име на српската држава увезувал нафта преку Македонија и Бугарија.

Магаш тврди дека обидот за атентатот на првиот претседател на независна Македонија, Киро Глигоров, го извршила бугарската компанија „Мултигруп“, која во тоа време, исто така, шверцувала нафта преку Македонија, пренесува Нетпрес.

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.