Жртви од студеното време во Европа

Објавено во Регион Понеделник, 25 Јануари 2010 14:26

Во текот на изминатиот викенд од снежните бури, но и од исклучително ниските температури во Турција и Бугарија починале најмалку три лица, јавуваат агенците, додавајќи дека и во други делови на Eвропа екстремните зимски услови предизвикале смрт на десетици бездомници.

Во Романија, како што соопштија властите, од студениот бран починале пет луѓе.

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.