Во Јагодина заложено семејство

Објавено во Регион Недела, 29 Март 2009 22:01

Вооружен 43-годишен маж од селото Стењевац кај Деспотовац во Србија, од попладнево држи во заложништво тричлено семејство во селото Грабовец, соопшти вечерва полициската управа во Јагодина.

Станува збор за семејството на неговата поранешна девојка, а полициската екипа во моментов води преговори околу неговото предавање и ослободување на заложниците.

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.