Министрите на ЕУ денеска за БиХ

Објавено во Регион Понеделник, 25 Јануари 2010 14:32

Шефовите на дипломатиите на Европската унија на денешниот состанок во Брисел ќе разговараат за, како што е наведува шпанското претседателство на Унијата, загрижувачката ситуација во Босна и Херцеговина.
На состанокот на кој ќе претседава новата висока претставничка за надворешна и безбедносна политика Кетрин Ештон, ќе стане збор и за помошта на Хаити и за испраќање европска полициска мисија во таа земја, погодена од катастрофалниот земјотрес.

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.