„Дејтон 2“ за излез од политичката криза на БиХ

Објавено во Регион Петок, 09 Октомври 2009 13:34

Синоќа во главниот град на БиХ долета Оли Рен, комесарот за проширување на ЕУ, американскиот заменик државен секретар Џејмс Стајнберг и шефот на светската дипломатија Карл Билд.

Рен при посетата изјавил дека Босна и Херцеговина се наоѓа во политичка криза. Имаме предлози за уставни промени за кои ќе разговараме со политичарите, но овде сме првенствено да и помогнеме на Босна да се врати на патот, кој води кон евроинтеграциите.

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.