Борисов ќе се сретне со Митрова во Сандански

Објавено во Регион Петок, 09 Октомври 2009 13:40

Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов ќе се сретне денеска со Спаска Митрова во градот Сандански. Средбата била закажана за 17 часот, јавува агенцијата "Фокус".
При вчерашната посета на Пловдив, бугарскиот премиер изјавил дека најверојатно ќе се сретне со ослободената од затвор Митрова. Изразил подготвеност да и биде дадена соодветна  помош.

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.