Бомба причина за експлозијата во Истанбул

Објавено во Регион Четврток, 26 Мај 2011 13:37

Бомба прикаченa на велосипед е причина за експлозијата  којa  утринава се случи во Истанбул, соопшти полицијата. Во експлозијата се повредени неколку луѓе. Настанот се случил во елитен кварт, под мост во кој се наоѓала автобуска постројка.

Досега никој не презеде одговорност  за нападот.

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.