Црвен крст Охрид организира хуманитарна забава

Објавено во Охрид Среда, 24 Јануари 2018 09:06

Младите на Црвен крст Охрид ќе го одбележат роденденот на нашиот голем хуманист Тоше Проески со  хуманитарна забава.

Под мотото „ТОШЕ ВО НАШИТЕ СРЦА, ХУМАНОСТ ВО НАШИТЕ ДЕЛА“ Црвен крст Охрид ве поканува во кафе бар „ШИЛА“ на 25.01.2018 г. (четврток) од 21:00 часот, да се дружиме, забавуваме и преку песните на Тоше, во изведба на новоформираниот охридски бенд „Лаки ШТРАЈК“ се потсетиме на хуманите дела на големиот Тоше Проески. 

Во соработка и со поддршка на кафе бар Шила, а соодветно на видот на забавата, цените на влезницата и пијалоците се прилагодени да бидат достапни за сите посетители. За квалитетниот звук на оваа хуманитарна забава се погрижи „Labino sound“.

 

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.