Огромен пожар на ул. Даме Груев

Објавено во Охрид Понеделник, 09 Јануари 2017 15:44

Огромен пожар избувна во стамбена куќа во Охрид. Како што дознаваме нема повредени но е причината огромна материјална штета.

Противпожарната единица реагирала брзо за да не се прошири пожарот на околните куќи.

 

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.