Ограбена банка во центарот на Охрид како на филм

Објавено во Охрид Четврток, 30 Ноември 2017 13:04

Денеска околу10:45ч во центарот на Охрид беше ограбена Силк роуд банка.

Имено три маскирани лица во рацете со огнено оружје влегле во банката и со закани кон вработените одзеле непозната количина на пари. На местото на настанот сеуште се врши увид и се трага по маскираните лица. Со повеќе детали во текот на денот.

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.