Премиерот Зоран Заев за Богојавление во Струга

Објавено во Македонија Петок, 19 Јануари 2018 07:41

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, утре (петок, 19.01.2018 година)

ќе биде во Струга по повод големиот христијански празник Богојавление Водици и ќе присуствува на чинот на спуштање на крстот и осветување на водите во реката Црн Дрим (Чаршиски мост од страната на зградата на општина Струга) со почеток од 11.00 часот.

По завршувањето, премиерот Заев ќе даде изјава за медиуми.

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.