Ивица Боцевски денес во Брисел

Објавено во Македонија Четврток, 19 Февруари 2009 01:22

Заменикот на претседателот на Владата на Македонија задолжен за европски прашања, Ивица Боцевски денес во Брисел ќе учествува  на работна вечера по повод формирањето на неформалната група за пријателство помеѓу Европскиот парламент и  Македонија, соопштуваат од неговиот кабинет.

На вечерата ќе присуствуваат европратениците Марчело Вернола, Мадалена Калиа, Џорџо Кароло, Рикардо Вентре, Армандо Венето, Чарлс Танок, Ана Ибрисагиќ, Карстен Фридрих Хопенштед, Алоис Петерле и Ели де Грон - Коувенховен.

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.