Најатрактивна дестинација Куба

Објавено во Најатрактивни дестинации Понеделник, 23 Февруари 2009 19:34
Куба ,моментално е најатрактивната светска дестинација за туристи со префинет вкус.Куба е островска држава на Средна Америка на Карипско море на околу 140км. Од Мексичкиот залив односно 180км од Флорида.Куба има суптропска клима и околу 330 сончеви денови во годината,што ви претстои одлично летување.
Варадеро,е најексклузивното летувалиште на Куба,се наоѓа на северната страна на архипелагот и е оддалечено од Хавана некаде околу 160км..Прекрасна плажа со должина од 28км.,бел песок,луксузни хотели,преку 100 дискотекии,барови,ноќни клубови и микро клима со температури околу 27степен.

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.