Тајфата продолжува без Коки (видео)

Објавено во Музика Вторник, 08 Ноември 2016 15:48

Популарната музичка група “Тајфата“ продолжува без Коки. Момците од Тајфата на својата официјална фан страна објавија статус во кој му посакуваат на својот довчерашен член успешна кариера,

а објавија и порака испратена од Коки до останатите членови во бендот.
Новите проекти веќе се започнати а денес и официјално го пуштија и нивниот видео спот кој под диригенската палка на Дарио Јанковиќ беше изработен летово во комплетен состав. Видеото може да го погледнете ОВДЕ:

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.