По втор пат „Фолк хит - песна на летото“ Охрид 2013 +ВИДЕО

Објавено во Музика Вторник, 23 Јули 2013 18:02

Денеска на пресконференција беа презентирани активностите на „Фолк хит - песна на летото“ Охрид 2013 која се одржува по втор пат во Античкиот театар во Охрид.

Лав Радио од Охрид како организатор напомена дека љубителите во народната Македонска музика можат овие три дена да уживаат во преку 50 интерпретатори. Третата вечер е со повод и во соработка со Гоце Фест. Повеќе ВИДЕО

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.