Боби Мојсовски на Скопје фест 2011

Објавено во Музика Четврток, 27 Јануари 2011 16:16

Нашиот сограѓанин Боби Мојсовски со песната „Те краде тој"ќе настапи на овогодинешниот фестивал Скопје фест 2011, односно македонскиот избор за песна на Евровизија.

Текстот за песната на Боби го напиша Огнен Неделковски, а музиката и аранжманот се на Лазар Цветковски.

Пошироката јавност го знае Боби преку шоуто МК Талент но и по неговите настапи на фестивалите Канеофест 2010 и Охридфест

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.