"Златна Малина" за Парис Хилтон и Мајк Маерс

Објавено во Филм Среда, 25 Февруари 2009 02:44

Традиционално и оваа година пред "Оскарите" се доделија и Златните Малини за спортивните од добитниците на Оскари...

 

Парис Хилтон заврши со дури три статуетки, за најлоша актерка, за најлош актерски пар и најлоша женска споредна улога. На Мајк Маерс му припадна наградата за најлоша машка улога во филмот "Љубовен Гуру" кој исто така беше прогласен за најлош филм. А нагрдата за најлошо продолжение на филм ја доби четвртиот дел од Индијана Џонс "Индијана Џонс и кристалниот череп"

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.