Фреида Пинто стана миленичка на модните креатори

Објавено во Филм Петок, 27 Февруари 2009 00:12

После големиот успех по првиот филм "Slumdog Millionaire" кој заслужно ги доби 8те Оскари оваа година, преубавата млада актерка Фреида Пинто со светлосна брзина стана миленичка на модните уредници во целиот свет.

Индиската актерка која се прослави со улогата на Латика во филмот награден во 8 наврати со 8 оскари "Slumdog Millionaire", се појави на насловната страница на Vogue, светски познатиот моден магазин, додека нејзините секси фотографии излегоа во Vanity Fair.

Фреида, благодарејќи на својата убавина неколку години работела и како модел. Магазинот Elle ја прогласи за актерка на годината на Elle Style Awards.

 

 

 

 

Поради што убавината не се опишува со зборови, еве погледнете неколку нејзини фотографии.

 

 

 

 

 

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.