Биста на Џони Деп во Србија

Објавено во Филм Четврток, 14 Јануари 2010 15:17

Познатата холивудска ѕвезда Џони Деп доби биста во Србија. Статуата ја откри режисерот Емир Кустурица за време на филмскиот фестивал Кустендорф, што тој го организира во едно планинско село во југозападна Србија.
Кустурица најави дека планира да снима филм, во кој Деп треба да го игра легендарниот мексикански револуционер Панчо Вила.

Фото Галерија

Поврзете се со нас

За нас

МX - Радио е радио станица која емитува сигнал на подрачјето на Охрид, Струга, Дебар, Кичево.