Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Екипата на Барселона ја е првиот финалист во Купот на Шпанија.  Во реванш дуелот од полуфиналето одигран на „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид, Барселона убедливо со 3-0 го победи големиот ривал Реал.

Два гола за Каталонците постигна Луис Суарез во 50-тата и 73.минута од пенал, а во меѓувреме Рафаел Варан во 69.минута си постигна автогол.
Веќе во сабота на истиот мегдан ќе се игра ново „Ел Класико“, но овојпат во рамките на Ла Лига. 
Кој ќе биде противник на Барселона во финалето закажано за 25 мај ќе дознаеме вечерва по реванш дуелот на „Местаља“ во кој Валенсија и Бетис ќе стартуваат со 2-2, резултат од првиот меч во Севиља.