Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела  „телесна повреда при вршење семејно насилство“ и  „одземање на дете“,

полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против М.А.(52) од струшкото село Горно Татеши.

Тој, казнените дела ги сторил на  27 март оваа година, .во стан на Кеј „8 Ноември“ во Струга со  вербална распрвија и физички напад врз невенчаната сопруга. Потоа, насилно и ја одзел малолетната ќерка.