Избор на уредникот

Zabet

Вести

Поминува рокот за референдумот...

Ноќеска на полноќ истекува рокот што Партијата на словенечкиот народ го имаше за да ги собере потребните 40 000 потписи, потребни за организирање референдум со кој...

Делегација во Киев, Украина

Делегација предводена од заменик претседателот на Владата Зоран Ставрески, во чиј состав се министрите за економија Фатмир Бесими и за транспорт и врски Миле Јанакиески, следните...

Спорт

За прв пат 11км кајакарско-веслачки маратон од Струга до Охрид

За прв пат 11км...

На предлог од двајца спортски ентузијасти од Струга и Охрид ...

Технологија

Први снимки со „iPhone“ од вселената

Први снимки со ...

Татко и син од Бруклин се забавувале на еден портал за наука...

Култура

Фестивал за највртени спотови

Фестивал за нај...

Битолската ТВ Орбис овој петок го организира првиот домашен ...

Здравје

Фризерски совет...

Не постои жена која не користи балсам за коса. Тој ритуал по...

Видео

Колумна

МХ Радио со свој предлог за доделување на награда за најмлад успешен спортист во Охрид

МХ Радио со сво...

Според јавниот повик од страна на Сојузот на спортови Охрид ...

Наша препорака

Галичица - Рајот на земјата

Галичица - Рајо...

Ако како и за многумина Охридската убавина ве понесе на пато...

Емисии